نقش و اهمیت ماشینهای راهسازی در عمران و صنعت

ماشینهای راهسازی بخش اعظمی از نیروی پیش رونده عمران و صنعت در هر کشوری هستند . در کشوری به وضعیت امروز کشور ما و با این ابعاد آب و خاک سرزمینی هر روز نه تنها به وجود این گونه ماشینها نیاز بیشتری پیدا می شود بلکه به کیفیت عملکرد و کارایی آنها توجه بیشتری می شود .

این فرض منطقی است که هر پیمانکار و یا شرکت عمرانی تلاش می کند تا با کمترین هدررفت زمان و انرژی تعهدات عمرانی خود را هرچه زودتر کامل کند و به نحو احسن تری تحویل  کارفرمای خود دهد . در این پروسه ماشینهای راهسازی به عنوان بازوی اصلی و اجرایی عملیات عمرانی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند .

انواع ماشینهای راهسازی

ماشینهای راهسازی شامل انواع ماشینهای ساختمانی ،  صنعتی و  راهسازی می شوند . به جز ماشینهای صنعتی که مختص استفاده در صنایع ، معادن و کارخانجات بزرگ هستند در ماشینهای ساختمانی و راهسازی می توان به انواع جرثقیل ، بولدوزر ، لودر ، گریدر ، غلتک ، بیل مکانیکی و میکسر و … اشاره کرد .

بازار لوازم یدکی نو و استوک ماشینهای راهسازی

ماشینهای راهسازی به علت استفاده مکرر و سنگین در عملیات های عمرانی مدام نیاز به تعمیر و یا تعویض لوزام یدکی خود دارند . از آنجا که لوازم یدکی اصلی این ماشینها اغلب کمیاب و یا گران است بیشتر مالکان و یا تعمیرکاران ترجیح می دهند قطعه معیوب را تعمیر کرده و یا ناچارا با یک قطعه سالم استوک تعویض نمایند .

برخلاف ماشینهای عمومی و سواری که بخش بدنه و ظاهری آنها هنگام ایراد از اهمیت ویژه یا حداقل برابری جهت ترمیم نزد مالکین خودروها برخوردار است در این ماشینها این اهمیت در بخش موتور و قطعات فنی از اولویت بالاتری برخوردار است . موتور و قطعات مربوط به آن و سیستم هیدرولیک  و متعلقات وابسته به آن از جمله این اولویت ها هستند که همواره در بازار لوازم یدکی این ماشینها پرتقاضا هستند .

کمبود قطعات موردنیاز ، در دسترس نبودن تعمیرکار مجرب و گرانی لوازم یدکی ماشینهای راهسازی از جمله موارد مهم و اثرگذار در بالابودن هزینه نگهداری و استفاده از این ماشنیهاست که اثر مستقیم بر افزایش دستمزد و اجرت استفاده از خدمات این ماشینها را برای مصرف کننده درپی دارد .

خدمات و محصولات فروشگاه یدک خواجه در بخش ماشینهای راهسازی

ماشینهای راهسازی جدیدترین بخش اضافه شده به محصولات و خدمات فروشگاه یدک خواجه است که با توجه به نیاز بازار و تقاضای مشتری راه اندازی شده است . از آنجا که این بخش مربوط به ماشینهای سنگین و نیمه سنگین راهسازی و ساختمانی است و اصولا دنیایی مستقل و گسترده نسبت به فعالیتهای سابق یدک خواجه در زمینه تهیه و توزیع قطعات یدکی اصلی و نایاب خودروهای سواری داخلی و خارجی دارد فروش در این حوزه تنها به صورت قطعات کامل و پلمب می باشد . بنابراین درحال حاضر فروشگاه یدک خواجه برنامه ای برای فروش ریز و لوازم جزئی ماشینهای راهسازی ندارد .

قطعات کامل و پلمبی که در این بخش در فروشگاه یدک خواجه قابل عرضه است شامل موتور ، پمپ ، جک ، شاسی و جام می باشد که به صورت نو ویا استوک از داخل و یا خارج از کشور خریداری شده و در اختیار شخص سفارش دهنده قرار می گیرد .

فروشگاه یدک خواجه قصد دارد علاوه بر فروش و مشاوره در مورد تهیه و توزیع لوازم یدکی ماشینهای راهسازی در مورد تعمیر و تعویض این قطعات هم به مشتریان خود در سراسر کشور مشاوره داده و با معرفی تعمیرکاران مجرب و تعمیرگاه های متخصص در این حوزه زمینه تسهیل و ایجاد صرفه اقتصادی در امور نگهداری از این ماشینها را برای مشتریان خود فراهم سازد .

از اینرو از تعمیرکاران و متخصصان این حوزه در سراسر کشور می خواهیم تا با ارسال سوابق کاری و مشخصات تعمیرگاه خود زمینه این همکاری را فراهم سازند .

نحوه سفارش و خرید

مشتری گرامی باید به این نکته توجه داشته باشد که فروشگاه یدک خواجه دربخش ماشینهای راهسازی هیچ قطعه ای آماده تحویل ندارد بلکه قطعات و مجموعه های کامل مربوط به این بخش بر اساس سفارش مشتری پس از دریافت اطلاعات محصول و استعلام موجودی و قیمت تمام شده در زمان تحویل به نام مشتری خریداری شده و در زمان مقرری که هنگام سفارش و خرید با وی توافق شده به ایشان تحویل می گردد . 

شایان ذکر است پروسه سفارش تا دریافت استعلام موجودی و قیمت و خرید و دریافت کالا پروسه زمان بری بوده و بسته به نوع سفارش و قطعه موردنظر برای قطعات موجود در بازار داخل دو تا سه روز کاری و قطعات وارداتی سه تا چهار هفته می باشد .

 

هیچ محصولی یافت نشد.