جک ایرانی یا JAC خارجی

از زمانی که شرکت کرمان موتور جک های شاسی بلند را وارد کشورمان کرد یک دهه نمی گذرد اما حالا دیگر همه ایرانی ها این خودرو را به عنوان یک برند خارجی نسبتا قابل قبول شناخته و می پسندند .شاید باورش کمی سخت باشد که عمر خودروهای سواری جک در خود کمپانی JAC هم از بیست

JAC یا جک ایرانی ورود موفقیت آمیز خود به صنعت خودروهای سواری را تا حدودی مدیون دانش و تجربه شرکت های قدیمی تر وبزرگ تری چون هیوندای موتورز می داند . آنها ابتدا همکاری نزدیک و تنگاتنگی را با هیوندای شروع کردند به طوری که در ابتدا به نظر می آمد این همکاری منجر به خلق گروهی دیگر از خودروسازهای فعال این هلدینگ شود .

خانواده Jac

به هر حال امروز دو محصول پر مشتری و شناخته تر جک ، خانواده j و s این کمپانی چینی هستند که از میان آنها  j5 و j7 و  s5 و s7 تا به امروز پر فروش ترین های این خودروساز بوده اند .خانواده s مربوط به شاسی بلند ها و j مختص سدان های شرکت خودروسازی جک هستند.

جک ها عموما ظاهری مشتری پسند با طراحی هایی شبیه محصولات کیا و هیوندا دارند در عین حال به عنوان خودروهایی با سواری نرم و بدون صدا از آنها یاد می شود .این خودروها از نظر آپشن های داخلی تقریبا کامل هستند و از بدنه نسبتا مقاومی نیز برخوردار هستند .

به عقیده اغلب کارشناسان بازار خودرو خودروی جک به علت طراحی به روز و امکانات قابل قبول و از همه مهمتر قیمت نسبتا پایین تر نسبت به برندهایی چون کیا یا هیوندا از اقبال خوبی نزد مصرف کنندگان برخوردار است .

به همین خاطر پیش بینی می شود با توسعه فعالیتهای JAC در حوزه تولید خودروهای سواری سهم بیشتری از این بازار به محصولات این کارخانه در سراسر دنیا اختصاص یابد .