لوازم استوک تویوتا

لوازم استوک

لوازم استوک تویوتا ، در مطالب پیشین اشاره کردیم که اصطلاح استوک برخلاف معمولی که در بازار لوازم یدکی کشورمان رایج است فقط مختص لوازم و قطعاتی است که اصالت شرکت خودروسازی مربوطه را داراست در حالی که قطعه نامبرده کارکرده و یا دست دوم است .

پس وقتی می گوییم لوازم استوک تویوتا معلوم است که منظورمان آن دسته از لوازم یدکی تویوتا است که خود شرکت تویوتا در بسته بندی این برند و یا برند جنیون پارت که شرکت تهیه و توزیع قطعات یدکی این خودروساز بزرگ می باشد روانه بازار کرده است .اما همه ما می دانیم که شرکت تویوتا یا برند لوازم یدکی جنیون پارت به دلیل تحریم تا به امروز نتوانسته یا نخواسته اند مستقیما در کشور ما دفاتر خود را افتتاح نموده و به توزیع قطعات و خدمات خود بپردازند .

از همین رو تقاضا برای لوازم یدکی خودروهای تویوتا مثل همه خودروهای خارجی دیگر در کشور ما زیاد است .  با این تفاوت که تنوع محصولات در عین تناسب نسبی قیمت به کیفیت خودروهای تویوتا باعث شده مشتریان مشکل پسند رغبت بیشتری  به خرید تویوتا نسبت به سایر برندهای خودروهای خارجی از خود نشان بدهند .

این موضوع بازار پرکششی را در بخش تهیه و توزیع قطعات یدکی این خودروها به وجود آورده که تا به امروز نه تنها از میزان آن کاسته نشده است بلکه شاهد رشد نمودار تقاضای آن هم هستیم .جالب است بدانید در حال حاضر در کشور ما از تویوتاهای به اصطلاح دو اف و سه اف که نسل سه و چهار این برند جهانی هستند گرفته تا تویوتاهای لندکروز و هیبریدی که جدید و مدرن ترین محصولات این شرکت هستند استفاده می شود

لوازم استوک تویوتا
لوازم استوک تویوتا

 

مالکان تویوتا

تویوتا سواران و مالکان این برند خودرویی مثل سایر مالکان شامل چند دسته می شوند .

دسته اول:

دسته اول که دسته متمول ها و مشتریان وفادار تویوتا هستند معمولا خودروهای بالاتر از عمر هفت سال سوار نمی شوند . این دسته از تویوتا سواران در طی مدتی که از خودروهای خود استفاده می کنند احیانا اگر با مشکل یا موردی در خودروی خود مواجه شوند سر از نمایندگی های با واسطه این برند درآورده و با  پرداخت مبالغ نسبتا هنگفتی خیال خود را از بابت قطعات تویوتا و اصالت کالا و خدمات روی خودروی گران قیمت شان راحت می کنند .

دسته دوم:

دسته دوم از مشتریان تویوتا و قطعات تویوتا طبقه متوسط این خانواده هستند که در عین ترجیحشان نسبت به اختصاص بخش زیادی از سرمایه خود به خودروی شخصی برایشان مهم است فاکتورشان درصدی هم تخفیف بخورد وبه قولی یک قرانشان دو قران شود .این مالکان به جای سپردن بی چون و چرای خودروی معیوب به نمایندگی ترجیح می دهند خودشان بالای سر ماشین و تعمیرکار باشند و هر قطعه ای که نیاز شد شخصا تهیه کرده و به دست تعمیرکار بسپارند .

ترجیح این دسته هم مثل همه مالکان تویوتا یا هر خودروی دیگری ابتدا قطعه اصلی و نو است مگر اینکه اختلاف قیمت با نمونه فیک یا دست دوم آن مبلغ قابل توجهی باشد .

دسته سوم :

دسته سوم تویوتا سواران مالکانی هستند که خودروی تویوتا منبع درآمد و وسیله کارشان است مثل تویوتاهای بارکش یا مسافرکش .اما تویوتاهای بارکش برخلاف نوع مسافرکش آن در کشور ما تویوتاهای به روز برای این کار مثل هایلوکس نیستند بلکه وانت هایی قدیمی و عموما از رده خارج مربوط به دهه های گذشته این برند می باشند که امروزه برای بارکشی و حمل و نقل از آن استفاده می شود .

در واقع قیمت بالای وانت های جدید تویوتا و عدم تناسب هزینه با درآمد در امور حمل و نقل اینچنیینی در کشورهایی مثل کشور ما به صاحبان این مشاغل اجازه استفاده از خودروهای به روزتر تویوتا را نمی دهد .طبیعی است که مالکین این خودروها برای قطعات ریز و درشت خود باید به دنبال لوازم استوک تویوتا باشند چون لوازم یدکی نو این مدلها دیگر در بازار موجود نمی باشد مگر اینکه قطعه مذکور در خودروهای جدید تویوتا مجددا استفاده شده باشد .

لوازم استوک تویوتا و دلیل سفارش آن

البته در بازار لوازم استوک تویوتا فقط دسته سوم حضور ندارند بلکه دسته های اول و دوم در بخش مجموعه های کامل قطعات یدکی مثل موتور کامل ، گیربکس کامل ، اتاق کامل و … همیشه به دنبال سفارش لوازم استوک می باشند .

دلیل آنها دو چیز است ؛ یک : صرفه جویی در هزینه  دو ؛ صرفه جویی در زمان

به طور مثال همین امروز در کشور ما اگر مالک یک خودروی تویوتا قصد تعویض موتور ماشینش را داشته باشد باید از طریق نمایندگی های واسطه درخواست را ارائه داده تا آنها از طریق نزدیک ترین نمایندگی تویوتا در کشور امارات موتور مزبور را خریداری کرده و بعد از نامه نگاری با پلیس راهور و گمرکات کشور وارد کرده و روی خودروی موردنظر نصب نمایند .حال آنکه بخش زیادی از نمایندگی های مزبور به خاطر وجود خلا قانونی در این زمینه و مشکلات در زمینه واردات توانایی انجام این خدمات را ندارند .

فروشگاه یدک خواجه مرکز تهیه و توزیع قطعات یدکی اصلی و نایاب خودروهای سبک و سنگین داخلی و خارجی با سابقه بیست ساله در بحث واردات از کشورهای حاشیه خلیج فارس این امکان و توانایی را دارد تا در کوتاه ترین زمان ممکن سفارش مشتری خود را در تجارت خانه های معتبر آن سوی مرزها خریداری کرده و با تضمین کامل و به صورت کاملا قانونی و رسمی در شهر مقصد مشتری و در تعمیرگاه موردنظر وی تحویل دهد .

جهت اطلاع از لوازم استوک زانتیا کلیک کنید

جهت دریافت مشاوره و ثبت سفارش با ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *